KONST / Litografier / Färglitografi 13603273
nr 1360 3273
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 82/200. Motivet: 47x44cm
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:45:54
100 kr
200 kr
350 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Karl-Erik Forsberg
Läs mer om Karl-Erik Forsberg